Urokliwa stolica Wielkopolski – Poznań


Gdyby zapytać statystyczną osobę o jej pierwsze skojarzenie ze stolicą Wielkopolski, zapewne wskazałaby ona na poznańskie koziołki. Jednak Poznań może poszczycić się znacznie większą liczbą atrakcji i ciekawostek. To przecież właśnie tam miało początek całe nasze państwo za sprawą przyjętego przez Mieszka I chrztu. Również w Poznaniu powstała pierwsza katolicka świątynia. Poznań to miasto z niezwykle bogatą i ciekawą historią, której spora część przetrwała aż do dziś i objawia się między innymi wciąż żywą gwarą.
Poznań co roku przyciąga na swój teren ogromną liczbę studentów i turystów. Jeśli chodzi o tych drugich, nie będą oni się nudzić, bowiem Poznań oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Oczywiście większość podróżnych rozpoczyna przygodę z Poznaniem od udania się na Stary Rynek i podziwiania wspomnianych wcześniej koziołków oraz urokliwych, kolorowych kamieniczek. Niemal obowiązkowym punktem jest także słynny Ostrów Tumski wraz z Katedrą Poznańską, która kryje w sobie groby książąt i królów piastowskich. Turyści mogą także wybrać się do kilkunastu poznańskich muzeów o zróżnicowanej tematyce, na przykład Muzeum Archeologiczne, Poznańskie Muzeum Pyry, Rogalowe Muzeum czy Muzeum Bambrów. W ciepłe dni ciekawą propozycję stanowi również spacer wzdłuż rzeki Warty czy wyprawa nad jezioro Maltańskie, które stanowi dla przyjezdnych nie lada ciekawostkę – znajduje się ono bowiem niemal w centrum miasta, a obok niego mieszczą się termy, tor kajakowy, a nawet… wyciąg narciarski! Rodziny z dziećmi mogą wybrać się także do zoo lub do Parku Cytadela, uznanego za pomnik historii ze względu na położenie na terenie dawnego fortu.
Każdy turysta przed przyjazdem do stolicy Wielkopolski powinien zadbać o rezerwację miejsca noclegowego. Hotele, hostele, pensjonaty, kwatery prywatne – w takich miejscach jest możliwe nocowanie w mieście Poznań Noclegi można wyszukiwać poprzez specjalne serwisy rezerwacyjne, ogłoszenia na portalach internetowych lub po prostu już po przyjeździe do Poznania.

Dodatkowe informacje: dworekstaropolski.com