Ratunek dla zapominalskich turystów


Wakacje to nie jest czas, kiedy chcemy chodzić ciągle spięci, zestresowani obowiązkami, skupieni na zadaniach do wykonania. Wyjeżdżając na urlop zostawiamy za sobą problemy dnia codziennego i oddajemy się beztrosce. Niestety, czasami ta beztroska potrafi przerodzić się w nieodpowiedzialność i sprowadzić turyście na głowę problemy. Czekają go przykre konsekwencje, jeśli na przykład zgubi portfel z dokumentami oraz gotówką. Zawsze istnieje oczywiście możliwość, że portfel odnajdziemy lub zostanie on zwrócony przez znalazcę. Warto jednak zabezpieczyć się przed poważnymi stratami finansowymi i jak najszybciej zgłosić zgubę na policję i do banku, w celu zablokowania dowodu osobistego oraz kart płatniczych. Nie warto zwlekać z tymi czynnościami i lepiej wykonać je od razu w momencie, kiedy zauważymy brak portfela.

Czasami turyście zdarza się zapomnieć czegoś zabrać z domu, na przykład leków. Jeśli są to leki przyjmowane codziennie, nie warto bagatelizować sprawy i razem z urlopem zrobić sobie przerwę od leczenia. Może to mieć fatalny wpływ na zdrowie, a przecież szczególnie na wakacjach chcemy być w pełni sił i cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Na szczęście internetowe konto pacjenta oraz e-porady pozwolą zamyślonemu w chwili pakowania turyście szybko otrzymać nową receptę, którą zrealizować może aktualnym miejscu przebywania.

A co jeśli na odwrót, zapomnimy czegoś zostawić przed wyjazdem? Na przykład klucza do mieszkania u zaufanej osoby, która mogłaby interweniować choćby w przypadku usterki instalacji wodnej i powodzi w mieszkaniu? Wtedy jedynym ratunkiem jest ślusarz. Szybkie wstukanie w polu wyszukiwarki hasła na przykład „otwieranie mieszkań Gdynia”, „awaryjna wymiana zamków Gdynia”, pozwoli na zdalne zlokalizowanie specjalisty, który będzie nieocenioną pomocą w ratowaniu naszego dobytku. Aby na urlopie mieć spokojną głowę i uniknąć wielu często powtarzalnych błędów, warto już wcześniej sporządzić sobie listę rzeczy do zabrania, załatwienia, i w ten sposób zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami zapominalstwa.

slusarz-trojmiasto.pl