Po czym poznać zapchany filtr DPF?


Wszystkie samochody, które działają w oparciu o nowoczesny silnik Diesla, są wyposażone w kilka charakterystycznych dla ich budowy elementów, takich jak właśnie filtry DPF. Filtry DPF Poznań mają za zadanie neutralizować zanieczyszczenia. Za sprawą swojej porowatej budowy potrafią je wyłapywać i przytrzymywać, dzięki czemu może dojść później do ich całkowitej likwidacji. Stały kontakt z zanieczyszczeniami doprowadza jednak do tego, że filtry DPF szybko się niestety brudzą. Jeżeli ulegną nadmiernemu zapchaniu, przestaną spełniać swoje funkcje. Jakie są zatem typowe symptomy zapchanego filtru DPF i co należy zrobić, gdy one rzeczywiście się pojawią?

Skoro filtr DPF przynależy do układu wydechowego, jego awaria będzie prowadzić do gorszego działania tego właśnie układu. Utraci on swoją naturalną zdolność do radzenia sobie z drobinkami sadzy. Być może dalej będzie jako tako funkcjonować, ale ta praca nie będzie aż tak wydajna, przez co zanieczyszczenia wciąż będą gromadzić się w samochodzie i będą też trafiać do otoczenia. Pogorszone działanie układu wydechowego oddziałuje natomiast (oczywiście negatywnie) na pracę samego silnika. Ogólnie rzecz biorąc cały samochód pracuje wtedy znacznie gorzej. Znacznie ciężej się go używa, co wynika chociażby z tego, że gwałtowne i dynamiczne przyspieszanie staje się niemalże niemożliwe.

To, co kierowców może zainteresować jeszcze bardziej, to wyraźny wpływ zapchanego filtra na… zużycie paliwa! Te dwa elementy mają ze sobą – o dziwo – całkiem sporo wspólnego. Czyste filtry DPF Poznań to mniejsze zużycie paliwa, podczas gdy te zapchane i zanieczyszczone prowadzą do tego, że paliwa zużywa się znacznie więcej, nawet jeśli nie zmienia się swoich tras i wciąż pokonuje się dokładnie te same dystanse. Chcąc więc zaoszczędzić nieco na samochodzie i nie przeznaczać na niego aż tak wielu pieniędzy, warto po prostu na bieżąco o niego dbać. Tak – to takie proste. Czyste filtry DPF zmniejszą zużycie oleju napędowego i ogólnie rzecz biorąc przyczynią się do tego, że auto stanie się o wiele bardziej ekonomiczne.

Odwiedź koniecznie: poznan-tlumiki.pl/