Ekrany spawalnicze


Ekrany spawalnicze to nic innego jak przegrody służące do ochrony osób przebywających w pobliżu stanowisk spawalniczych. Chronią przede wszystkim przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym.
Kurtyny spawalnicze odgrywają istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa stanowiska pracy. Jest to bardzo istotne w przypadku pojawienia się w pobliżu odłamków metali, które mogą podrażnić lub skaleczyć. Ograniczają również rozprzestrzenianie się dymów spawalniczych takich jak pyły i gazy.
Ekrany spawalnicze wykonywane są z materiałów powlekanych pvc, które cechują się szczególną wytrzymałością i stoją na stalowych stelażach. Folie pvc są również materiałem trudnopalnym i samogasnącym, czego wymagają europejskie normy.
Kurtyny występują w wersji standardowej lub paskowej. Standardowe czyli stacjonarne są przystosowane do wykorzystania jedynie w danym miejscu. Z kolei paskowe są mocowane grzebieniowo i umożliwiają przejście przez nie osób i wzajemnie podawanie sobie potrzebnych materiałów. Obydwie formy są tak samo bezpieczne, wszystko zależy od potrzeb pracowników. Od jakiegoś czasu powstały również wersje mobilne, które można przemieszczać w różne lokalizacje wedle potrzeb. W ten sposób można stworzyć bezpieczne stanowisko w każdym miejscu.
Na obecnym rynku występują folie pvc o różnych typach materiałów, które wyróżniają się stopniem przepuszczalności światła i kolorem takim jak czerwonym, zielonym i zielonym matowym. Szeroki zakres wymiarów ekranów daje nam również pełną możliwość wyboru.
W dużych zakładach przemysłowych pracuje zazwyczaj spora ilość spawaczy. Kurtyny spawalnicze zabezpieczą ich przed niechcianymi skutkami ubocznymi spawania, które mogą pojawić się niespodziewanie i niezależnie od nas samych. Jest to zawód o wysokim zakresie ryzyka zawodowego, a ekrany zapewnią bezpieczeństwo i pozwolą na stabilne warunki pracy. Efektywność wykonywania zleconych poleceń jest w firmie bardzo ważna i ma ogromny wpływ na rozwój firmy.
Obecnie pracodawcy posiadają coraz większą świadomość dotyczącą bezpieczeństwa pracy i jest kładziony na to coraz większy nacisk.

We współpracy z: https://izolacyjnie.pl