Najważniejsze zalety Wrzeszcza

Gdańska dzielnica Wrzeszcz ma ponad 50 tysięcy mieszkańców, a więc jest większa niż Sopot i większość polskich miast. Gdybyśmy z jakichś powodów nie mogli ruszać się poza tę dzielnicę, tak czy siak będziemy mogli żyć na odpowiednim poziomie, bo przecież we Wrzeszczu jest wszystko. To pod wieloma względami centrum trójmiejskiego handlu i biznesu, nic zatem dziwnego, że w ostatnim czasie buduje się tam całkiem sporo mieszkań. Jakie są zatem najważniejsze zalety tej dzielnicy? Ciężko powiedzieć, aby ten artykuł w pełni obiektywnie przedstawiał zalety tej dzielnicy, ale na pewno nie jest przekłamany. Miejmy przynajmniej taką nadzieję.

To już zostało wcześniej wspomniane – handel i biznes we Wrzeszczu są świetnie rozwinięte, przynajmniej jak na polskie warunki, a do tego nietrudno zauważyć szybki rozwój tej dzielnicy. To widać po ilości oddawanych budynków – chociażby biurowców. Trzeba również wspomnieć o tym, że nowe mieszkania Gdańsk Wrzeszcz są z reguły bardzo korzystnie zlokalizowane – czyli nie ma dużego problemu z dostaniem się na Śródmieście, do wszystkich części Trójmiasta (SKM to jednak genialny wynalazek), do tego mamy dostęp do przedszkoli, szkół, przychodni czy chociażby miejsc rozrywki. Wrzeszcz to studencka dzielnica, stąd też jest sporo tam ciekawych miejsc, w których można spędzić fajnie wolny czas. Popularność Wrzeszcza sprawia, że zmotoryzowani gdańszczanie często narzekają na korki, ale nie są one aż tak bardzo uciążliwe jak w Warszawie, Łodzi czy Krakowie. Wrzeszcz to również zielona dzielnica – jest sporo terenów zielonych, parków, są oczywiście boiska i place zabaw. Na uwagę zasługuje również sąsiedztwo lasu, dzięki któremu można poczuć się jak na sielskiej prowincji.

Oczywiście Wrzeszcz ma swoje wady – korki, tłok w komunikacji miejskiej, miejscami niezbyt urzekające widoki, ale tak czy siak szukającym swojego miejsca w Gdańsku, można śmiało polecić właśnie tę dzielnicę. Nie dziwi zatem to, że deweloperzy bardzo chętnie inwestują we Wrzeszczu, a ludzie bardzo chętnie korzystają z ich usług. Wśród osób kupujących mieszkania w tej dzielnicy jest wielu inwestorów – polskich, ale również zagranicznych, lecz także wielu młodych ludzi, którzy po prostu szukają swojego miejsca na ziemi, w końcu warto gdzieś osiąść na stałe. Aspekt finansowy również jest bardzo istotny dla chyba każdego z nas – czyli doceniajmy to, że jednak jest wiele droższych miejsc niż Wrzeszcz. Czyli we Wrzeszczu jest całkiem nieźle, a do tego nie jest drogo. Idealnie połączenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *